Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık açma konusunda birçok kimyasal ürünün kullanılması ya da sıhhi tesisat işleri başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Tıkanıklık açma konusunda çok farklı uygulamalar söz konusu olabilir. Genelde pompa ve kimyasalların denenmesinin ardından çözüm bulunamayan sorunların giderilmesi için ekibimizden yardım alabilirsiniz. Oktay Tesisat olarak çok sayıda uygulamada başarıyla sonuçlanan çalışmalara imza attık. Her türlü mutfak, tuvalet ve gider açma işleminizde başarıyla sonuçlanan uygulamalarımız kırmadan, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Kokunun giderilmesi için çok sayıda uygulama söz konusu olmaktadır.

Bilinen tuvalet kokusu giderme yöntemleri şunlardır:

 • Tuvalet kokuyorsa muhtemelen tıkanma vardır. Temizliğe rağmen gitmeyen tuvalet kokusunun nedeni, giderdeki tıkanmalardır. Tıkanma sorununun çözülmesiyle koku giderilir.
 • Tuvaletinizin havalandırması yetersiz olabilir. Bazı tuvaletlerde apartman boşluğuna bakan pencereler söz konusudur ve bu bacaya doğru hava iletmesine rağmen yeterli gelmez.
 • Bir diğer etken de tuvaletinizin yeterince temiz olmamasıdır. Bu durumda iyi bir temizlik yapmanız ve temiz bir alan yaratmanız son derece önemlidir.
 • Atık borusunda çatlak varsa bu alanda da onarım gerekebilir. Bu yüzden lavabo deliklerinin üzerini kapatacak şeklinde boşaltım yapılması önemlidir.
 • Klozetinizde lavanta gibi kokular saçan malzemeler kullanarak bu derinden gelen kokunun arınmasını sağlayabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi olarak öncelikle pompa kullanılır. Pompalama yapılarak tuvaletteki basınç harekete geçirilir. Sonrasında genelde sorun çözülür. Ancak ilerlemiş durumlarda bu pompalama işlemlerinin pek de işe yaradığını söylemek zor olur. Lavabo açıcı jel ya da sıvılar kullanılarak bile tıkanıklığın açılması söz konusu olmamaktadır.

Bu durumda daha pratik bir çözüm olarak kameralı sistemler tercih edilir. Bu sistemlerle birlikte tuvaletlerdeki tıkanmaların açılması söz konusu olabilir. Gider açma işlemleri gibi çok sayıda işlem için yılların güveniyle hizmet veren ekibimizden yardım alabilirsiniz. Mutfaktaki kötü kokuların giderilmesi gerektiğinde de giderin sıkışması söz konusu olabilir. Bu durumda ihtiyacınız olan tıkanmaların giderilmesi için ciddi bir sıhhi tesisat onarımı yapmanız gerekecektir.

Tuvaletteki tıkanıklığı gidermek ya da giderde bulunan boruların temizliği için özel olarak kimyasallar kullanmak işinize yarayabilir. Bu durumda limon kabukları ve koku giderici tabletlerden de destek alabilirsiniz. Standart bir koku giderici olarak naftalin kullanmanız da bir alternatif olabilir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Lavabo tıkanıklığı açma da tuvalet tıkanıklığı açma işlemi gibi yapılmaktadır. Kimyasal ve pompa işe yaramadığında sistemde tıkanıklık yaratan sorun tespit edilerek ortadan kaldırılması sağlanır. Böylece tuvalet tıkanıklığının açılması daha kolay bir hale gelecektir. Tuvalet açma işlemlerinde son derece önemli olan özel çalışmalar için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Gider açma konusunda da çok sayıda çözüm sunan uzmanlarımız özellikle tuvalet açma işlemlerinde başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Tuvalet gider açma hizmeti için ekibimizin yardımından yararlanabilirsiniz. Hiç bir şekilde kırmadan sorun yaşamadan gider açma çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Tuvalet kokusunu gideren birçok çözüm olmakla birlikte, tıkanmalar da kokunun temel nedeni olabilir. Bu yüzden kesin bir çözüm bulmak istediğinizde naftalin ya da koku giderici tabletlerden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler birkaç gün kötü kokunun giderilmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Mutfak Gider Açma

Genel olarak farklı uygulamaların hayata geçirildiği mutfak gider açma hizmetlerinden yararlanmak için çok sayıda uygulama yapılmaktadır. Mutfak, banyo, tuvalet ve benzer alanlarda tercih edilen işlemler için kırmadan kamerayla kaçak tespiti yapılması gerekmektedir.

Tuvalet, mutfak ve banyo gibi alanlarda uygulanan gider açma işlemleri hususunda çok sayıda alanda bilgi edinebilirsiniz. Gider tıkanıklıklarının giderilmesi gerektiğinde uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Mutfak giderlerinde de tıkanmaların yaşanması son derece sık rastlanan durumlar arasındadır. Aynı zamanda yemek atıklarının birikmesi durumunda mutfak giderinin son derece kötü kokması söz konusu olabilir.

Mutfaktaki Lağım kokusu nasıl giderilir?

 • Karbonat sirke karışımı
 • Karbonat limon suyu karışımları
 • Kahve telvesi ve sıcak sular
 • Limon kabukları ve su
 • Elma sirkesi.

NASIL YAPIYORUZ?

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız

Petek Temizlemenin Önemi

Günümüzde kalorifer petekleri ısınmak için en yaygın aletlerden birisidir. Neredeyse her evde bulabileceğimiz kalorifer petekleri, ısınmak için ilk başvurduğumuz aletlerdir.

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız?

Evlerimizde sıklıkla karşılaştığımız problemlerden birisi lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolar kullanıldıkça çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilirler.

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır?

Günümüzde ısınmak için kullanılan en yaygın aletlerden birisi kalorifer petekleridir. Neredeyse her evde görebileceğimiz panel petekler, ısınmak için en etkili yöntemlerdendir.

Petekleriniz Oktay Tesisat’la Tertemiz

Petek Suyu Temizleme ile İlgili Aklınıza Takılanlar: Petek Suyu Nasıl Temizlenir?

Petek suyu temizleme konusundaki en önemli unsur mevsim değişimlerinin olduğu dönemlerdir. Petek suyunuzun temizlenmemesi kombilerin ana mekanizmasına zarar verebilir.

Su Kaçaklarını Cihazlarımızla Buluyoruz

İstanbul'da Su Tesisatı Kaçaklarınızı Cihazlarımızla Bulalım!

İstanbul'da su tesisatı kaçak olan yerlerde hızlı bir müdahalede bulunmak gerekmektedir. Cihaz kullanarak kaçak bulan Oktay Tesisat, bu konuda kaçak olan hanelere ekonomik bir çözüm sağlar.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık açma konusunda birçok kimyasal ürünün kullanılması ya da sıhhi tesisat işleri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Tıkanıklık açma konusunda çok farklı uygulamalar söz konusu olabilir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı nasıl bulunur, kaçak olan bölgeye ulaşmak için neler yapılır gibi çok merak edilen soruların cevaplarını Oktay tesisat vermektedir.Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan su kaçağı tespiti su kaçağı konusunda sorun yaşayanları yakından ilgilendirmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

En Etkili Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Günde birkaç defadan fazla kullandığımız tuvaletler, senerlerce geççe gündüz çalışırlar ama bazen öyle anlar olur ki tıkanırlar. İşte bu yazımızda uzman ekiplerimizle edindiğimiz tecrübelerden oluşan tıkanıklık açma yöntemlerini listeleyeceğiz.

Kırmadan Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiye göre çok daha ekonomik ve hızlı yöntemler sağlayan cihazlar da gelişti. Uzman kişilerin kullanımıyla nokta atışı su kaçağı tespiti yapmayı mümkün kılan bu cihazlar görüntülü, kızılötesi ve akustik gibi çeşitlere ayrılmakta ve hepsinin kullanım alanı farklılık göstermekte.

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan bir tanesi de tuvalet tıkanıklığıdır. Sık kullanılan bölümlerden birisi olduğu için tuvaletlerimizdeki giderler kolayca tıkanabilir. Bu tıkanıklığın giderilmesi, tuvaletteki hijyenin sağlanabilmesi ve ileride oluşabilecek daha büyük tesisat sorunlarının önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Garantili ve Profesyonel Petek Temizleme

Petek Temizliği

Odalarınız arasında sıcaklık farkları oluşuyorsa; artık sizin de peteklerinizi temizleme vaktiniz gelmiş demektir. Öyleyse petek temizlemenin inceliklerine, faydalarına ve petek temizleme yöntemlerine birlikte göz atalım. Bu içeriğimizde petek temizliği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kombi Basınç Ayarı

Kombi Basınç Ayarı

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Belirtilen bu basınçta ideal birim 1,5 ila 2 bar arasındadır. Basıncın düşük olması, sıcak su oluşturmada kombinizin performansını etkileyeceğinden, ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı için de olumsuz etki oluşturacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı olup olmadığını aşağıdaki kontrolleri sağlayarak anlayabilirsiniz;

 • Alt katımızdaki dairenin tavanında beliren, bazen kötü kokulu akıntı ve koyu renkli kabarıklık,
 • Fayansla kaplı alanlardaki fayanslardan bir ya da birkaçının dökülmesi,
 • Derz boşluklarındaki sararma,
 • Parke gibi ahşap yüzeylerin kabarması,
 • Duvarların kabarması ya da nemlenmesi,
 • Evde rutubet oluşması,
 • Evde su kullanımı yapılmadığı halde sayaçtaki rakamların değişmeye devam etmesi,
 • Su faturanızın anlamsız şekilde artması,
 • Kombideki bar ayarının sürekli olarak düşmesi,

Buradaki yöntemler su kaçağının olup olmadığı konusunda size fikir verecektir ancak su kaçağının tam olarak nerede olduğu konusunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Gizli su kaçaklarını bulmak konusunda kullanılan gelişmiş cihazlar sayesinde boruların içinde hareket eden ve termal özelliğe sahip kameralar, kimyasal maddelerle yapılan uygulamalar, nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile artık parkeleri kaldırmadan, fayansları ve duvarları kırmak zorunda kalmadan çok kısa süreler içinde tamir etmek mümkündür.

Su Kaçağı Varsa Ne Yapılmalı?

Tespit edilen su kaçağı küçük ölçekli olduğunda hatta çevredeki komşulara rahatsızlık verecek boyuta gelene kadar görmezden gelinebilir. Birçok kişi su kaçağının tamiri sonucunda büyük miktarlarda masraf çıkacağını ve inşaat yüküyle uğraşacağını düşünerek çözüm aramayı erteler. Fakat günümüzde gelişen bölgesel su kaçağı tespiti tespit teknolojileri sayesinde tespit ve tadilat aşaması çok daha zahmetsiz şekilde çözülebilmektedir.

Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumlarda noktasal su kaçağı bulma konusunda deneyimli bir ekiple çalışmak zaman, enerji ve para açısından avantaj sağlayacaktır. Oktay Tesisat ekibi çağrınızı aldıktan sonra 30 dakika içerisinde profesyonel ekip ve ekipmanı ile size ulaşır ve çok kısa süre içerisinde su kaçağı tespitini gerçekleştirir

Pis Su Gideri Neden Tıkanır?

Pis su yani atık su pimaşları, sert cisim, peçete, poşet, temizlik bezleri, rulo peçeteler, atık yağlar, salata taneleri, çay, yemek atıkları, alçı, boya, kum gibi maddeler yüzünden tıkanmaktadır.

adilat yapılırken dikkat edilmesi gereken husus; alçı, çimento, tuğla vb. cisimlerin tuvalete kaçırılmamasıdır.

Atık su pimaşalarında eğim (meyil) olmazsa pimaş hattı belli bir süre içinde dolar ve tıkanıklığa sebep olur.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Teknolojinin de gelişmesi ile robotlu ve kameralı cihazlar ile kırmadan, tadilat yapmadan yerinde müdahaleler ile tıkanıklığı açmak bir faciaya dönüşmeden tıkanıklığı açmak mümkündür.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılması için kombi bağlantıları sökülür ve yıkama ve temizleme işlemi yapacak olan cihazla bağlantısı yapılır.

Bu işlem yapılırken hiçbir petekte sökülmeden tüm petekler teker teker temizlenir. Bu yöntem işlemin daha temiz ve verimli olması için firmamızın uyguladığı bir tekniktir.

İşlem bittikten sonra gerekli testler yapılır ve teslim edilir.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken peteğin kaç yıllık olduğudur. Eğer petek eski ise düşük bir basınçta yıkanması gerekmektedir.

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kimyasallar ve antifriz kullanılmamasıdır. Kimyasallar petekleri temizlese de kombi ve peteklere bir süreden sonra zarar vermeye başlar. Buda kombinin sağlıklı çalışmasına engel olur. Oktay tesisat olarak ilaçlı yıkamayı tavsiye etmiyor ve işlemlerimizde de kesinlikle uygulamıyoruz.

Kombi Bay Ayarı Neden Önemlidir?

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Kombi bar ayarı olması gerekenin üzerinde olursa kombi fazla suyu emniyet ventili dediğimiz parça üzerinden dışarı atar, olması gerekenin altında olursa kombi yeteri kadar su almadığı için çalışmaz ve arıza verir. Yüksek su basıncı ise güvenliğinizi açısından tehlike olup düşük basıncında ise ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı istenilen düzeyde olmayacaktır.

Kombi Bar Ayarı Neden Değişir ve Kaç Olmalıdır?

Komi barı 1.5-2.0 arasında olmalıdır. Şayet kombi çalıştığında normal bir şekilde yükseliyorsa problem yok demektir. Şayet çok yüksek bir yükselme varsa kombide genleşme arızası var demektir.

Eğer kombiye su doldurduğumuzda kombi çalışmıyorsa ve su basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır ya da kombinin Eşenjöründe arıza var demektir. Bu da bar ayarının değişmesine neden olur.

Kombi Bar Ayarı Nasıl yapılır?

Kombi barını yükseltmek için kombinin altında dolum muslukları bulunmaktadır. Musluğu saat yönünün tersine çevirerek dolum yapılabilir. Kombi dolumu yapılırken bar saati 2.0’ı geçmemelidir