Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkanıklıkları, atık yağların kullanımı, atık gıda, yemek artıkları, kabuklu gıdaların kabuklarının lavabolara dökülmesi vb.) ve çamaşır hatlarındaki problemler, çarşaflarda çöküntü oluşması, atık malzeme veya nesnelerden kaynaklanabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı lavabolar tıkanır ve kirli su ters teperek büyük bir sorun olarak bize geri döner.

Lavaboyu açarken kullandığınız kimyasallar (özellikle ev tipi) ve diğer birçok madde lavabolarımızdaki tıkanıklığı kesinlikle gidermez. Bu nedenle, gelecekte kolayca giderilemeyen tıkanıklıklar yeniden ortaya çıkacak ve aynı sorunları yaratacaktır. Bu tür lavabo tıkanıklıklarında mutlaka kurumsal firmalardan destek almalısınız.

Ev tipi lavabo açıcıların robotla tıkanıklık açma yanı sıra başka bir sorun daha var. Bazı kurumsal olmayan ve ciddi olmayan şirketler ne yazık ki tıkanmayı orta vadede tıkanmış borulara dönüştüren daha ağır tahliye açıcı kimyasallar kullanıyor. Bu tür maddeler şimdilik PVC boruların içini açıyor ancak birkaç gün sonra sorun tekrar ediyor.

Oktay Tesisat olarak bu tür çözümleri sadece hafif tıkanıklıklarda tercih etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Kronikleşmeye başlayan tıkanıklıkların açılmasında kesinlikle mekanik işlemlere ihtiyaç vardır. Bu tür işlemler, karmaşık özel bir tıkanıklık açma robotu ile yapılabilecek yüksek basınç gerektiren işlemlerdir.

Lavabo tıkanıklıkları, atık yağların kullanımı, atık gıda, yemek artıkları, kabuklu gıdaların kabuklarının lavabolara dökülmesi vb.) ve çamaşır hatlarındaki problemler, çarşaflarda çöküntü oluşması, atık malzeme veya nesnelerden kaynaklanabilir. çamaşırların kurulumu sırasında kalan. Bu gibi sebeplerden dolayı lavabolar tıkanır ve kirli su ters teperek büyük bir sorun olarak bize geri döner.

Lavaboyu açarken kullandığınız kimyasallar (özellikle ev tipi) ve diğer birçok madde lavabolarımızdaki tıkanıklığı kesinlikle gidermez. Bu nedenle, gelecekte kolayca giderilemeyen tıkanıklıklar yeniden ortaya çıkacak ve aynı sorunları yaratacaktır. Bu tür lavabo tıkanıklıklarında mutlaka kurumsal firmalardan destek almalısınız.

 

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

 

Ev tipi lavabo açıcıların yanı sıra başka bir sorun daha var. Bazı kurumsal olmayan ve ciddi olmayan şirketler ne yazık ki tıkanmayı orta vadede tıkanmış borulara dönüştüren daha ağır tahliye açıcı kimyasallar kullanıyor. Bu tür maddeler şimdilik PVC boruların içini açıyor ancak birkaç gün sonra sorun tekrar ediyor.

Oktay Tesisat olarak bu tür çözümleri sadece hafif tıkanıklıklarda tercih etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Kronikleşmeye başlayan tıkanıklıkların açılmasında kesinlikle mekanik işlemlere ihtiyaç vardır. Bu tür işlemler, karmaşık özel bir tıkanıklık açma robotu ile yapılabilecek yüksek basınç gerektiren işlemlerdir.

Lavabo tıkanmaları, atık yağların kullanımı, atık yiyecekler, artıklar, kabuklu gıdaların kabuklarının lavabolara dökülmesi vb.) ve çamaşır hatlarında problemler, çarşaflarda çökme, atık malzeme veya nesneler. Montajı sırasında kalan Bu gibi sebeplerden dolayı lavabolar tıkanır ve kirli su ters teperek büyük bir sorun olarak bize geri döner.

Lavaboyu açarken kullandığınız kimyasallar (özellikle ev tipi) ve diğer birçok madde kesinlikle lavabolarımızdaki tıkanıklığı temizlemeyecektir. Bu nedenle ileride kolayca giderilemeyecek tıkanıklıklar yeniden ortaya çıkacak ve aynı sorunları yaratacaktır. Bu tür lavabo tıkanıklıklarında mutlaka kurumsal firmalardan destek almalısınız.

Ev tipi lavabo açıcıların yanı sıra başka bir sorun daha var. Bazı kurumsal olmayan ve ciddi olmayan şirketler ne yazık ki tıkanıklığı orta vadede tıkanmış borulara dönüştüren daha ağır tahliye açıcı kimyasallar kullanıyor. Bu tür maddeler şimdilik PVC boruların içini açıyor ancak birkaç gün sonra sorun tekrar ediyor.

 

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

 

Oktay Tesisat olarak bu tür çözümleri sadece hafif tıkanıklıklarda tercih etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Kronikleşmeye başlayan tıkanıklıkların açılmasında kesinlikle mekanik işlemlere ihtiyaç vardır. Bu tür işlemler, karmaşık özel bir tıkanıklık açma robotu ile yapılabilen, yüksek basınç gerektiren işlemlerdir.

Dolu ise ekiplerimiz kuyu temizliğini yapmaktadır. Firmamız tüm işleri yapmaktadır.

Logar kuyusunun temizliği tamamlandıktan sonra logar borularının içi kameralı görüntüleme cihazı ile en yakın tuvalete kadar kontrol edilir. Bu sayede logar kuyusunda olası tüm problemler tespit edilir. Logar kuyusunda tıkanıklığa neden olan bir cisim var ise robot ile boşaltma işlemi yapılarak sorun giderilir.

Ancak bazı durumlarda logar borusunda çökme meydana gelir. Bu gibi durumların tespiti de bir kamera görüntüleme cihazı ile mümkündür. Logar borusunun çökmesi nadir görülen bir olaydır. Logar borusu üzerindeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu tıkanıklığa neden olur.

Logar borusu çöktüğünde robotik tahliye açma işlemi çalışmayacaktır. Bu durumda toprak kazılmalı ve logar borusu çıkarılmalıdır. Yeni logar hatlarının döşenmesi de onarım ekiplerimiz tarafından yapılıyor.

Kurumsal firmalar aracılığıyla alacağınız bloke kaldırma hizmeti, son teknoloji ile tasarlanmış modern cihazlarla gerçekleştirilir. Bu cihazlar dedektör veya kamera ile tasarlanmış cihazlardır. Tüm tahliye borularınızda tıkanıklıklar için kullanılabilecek modern cihazlarla çalışan uzman ekipler, çok kısa sürede operasyonlarını gerçekleştiriyor.

Robotla Tıkanıklık Açma Fiyatları

Tuvalet tıkanması sorunu ile karşı karşıya kaldığımızda bu sorunun çözümü için alacağımız hizmetin fiyatlandırmasında birçok kriter bulunmaktadır. Özellikle hizmet alacağınız kurumun evinize uzaklığı, işlemin uzunluğu, sorunun boyutu ve harcanacak malzeme miktarı fiyatlandırmanın temelini oluşturmaktadır. Ortalama bir fiyat istiyorsanız, işleme göre 100-150 hatta 200 Türk Lirası arasında değişen bir tıkanıklık açma fiyatı fiyatlandırmaya tabi olabilirsiniz.

Tuvalet tıkandığında klozet taşar, kötü kokular ve zaman zaman alt kata su sızıntısı meydana gelir. Tuvalet blokaj açma işlemi için son sistem kameralı robot cihazı ile klozet blokajı kırılmadan açılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açıldıktan sonra kamera cihazı ile tıkanmış tuvalet hattı görüntülenir ve hat içerisinde tıkanmaya neden olan nesne tespit edilir. Rota Tesisat olarak profesyonel bir çözüm sunuyoruz.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde en sık şekilde karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan bir tanesi de tuvalet tıkanıklığıdır. Sık kullanılan bölümlerden birisi olması sebebiyle tuvaletlerimizdeki giderler kolayca tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklığın giderilmesi, tuvaletteki hijyenin sağlanabilmesi ve ileride oluşabilecek daha büyük tesisat sorunlarının önüne geçilmesi açısından önemlidir. Düzenli olarak temizliğin yapılmaması sonucunda gider borularında tıkanıklığa bağlı olarak ileri boyutlarda, can sıkıcı taşmalar da yaşanabilmektedir. Gerek kendiniz yapabileceğiniz işlemlerle gerekse profesyonel hizmet alarak bu tıkanıklıkların önüne geçmek mümkündür. Önerimiz, saatler harcayıp sonuç alamamak yerine, her işte olduğu gibi tıkanıklık açma işleminde de profesyonel bir hizmet almak gerektiğidir. Bu sayede, geri dönüşü olmayan zararlar vermeden, daha düşük maliyetlerle sonuca ulaşabilirsiniz.

Sadece tuvalet giderlerinde değil; lavabolarda, banyo giderlerinde ve yaşadığımız evlerdeki pimaş giderlerinde de tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Bu yazıda; tuvaletler neden tıkanır, tuvalet tıkandığında ne yapmak gerekir, kırmadan dökmeden tuvalet tıkanıklığı açılabilir mi? gibi sorulara yanıt veremeye çalışacağız.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tuvalet giderlerinin tıkanmasına neden olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Klozetlere atılan tuvalet kağıdı ve giderlere çözünmeyen cisimlerin atılması sonucu tıkanmalar meydana gelebilir. Nitekim tuvalet kullanılırken tuvalete kağıt atılmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Tuvalete atılan yabancı cisimler başlangıçta sorun yaratmasa da zamanla belli bir yerde biriken bu cisimler tıkanıklığa neden olabilir.

Tuvaleti tıkayan bir diğer sebep de bulaşıklardır. Lavabonun tıkanmaması için lavabo giderine dökülmeyen artıklar klozete döküldüğü için bu artıklar zamanla klozet giderini de tıkayabilir. Böylece tuvalet tıkanıklığı ile uğraşmayan kişiler, klozet giderinin tıkanması sonucu klozet gideri açılması ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle harcamaların sağlıklı kullanımı için atıkların bertaraf edilmesi en doğru karar olacaktır.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvaletin pompa ile açılması:

Tuvalet tıkanıklığını açmak için ihtiyacınız olan ilk alet tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanmadan önce, klozetin içinde su olduğundan emin olun. Pompanın çalışması için tuvalette su olmalıdır. Uygun pompayı seçin. Görseldeki gibi pompayı doğru (önemli) klozete yerleştirin ve su gitmeye başlarsa sifonu çekin.

Demir elbise askısı ile tuvalet açma:

Tıkanıklık belli bir mesafede ise ince tel kullanmalısınız. Elbise askısını düğümden çözün ve ucuna çok kalın olmayan bir bez bağlayın. Ardından teli klozetin içine sokun ve ileri geri hareket ettirin. Tıkanan yeri bulun ve açın, tuvaletin açık olduğundan eminseniz sifonu çekin.

Klozet sifonlarının kimyasal ve doğal yöntemlerle açılması:

Doğal yöntemlerle klozet açmak için 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 1 veya 2 saat bekletin. Burada unutulmaması gereken şey şudur. Sirke ve kabartma tozu karışımı sadece organik maddeleri çözecektir. Kimyasal açıcıları da kullanabilirsiniz. Bu yöntem kullanılan markaya göre farklılık göstermektedir. Güvenliğiniz için tahliye açıcı kimyasal paketindeki prosedürü takip edin.

 

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bazen tesisatçı çağırmadan önce tıkanıklıkları gidermek mümkün olabilir. Borudaki küçük çapları açmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığı açma pompası kullanarak gidere basınç uygulayın,

Çubuk ile tuvalet giderine basınç uygulayın,

Lavabo açıcıyı gidere dökün,

Tüm yöntemleri denedikten sonra tuvalet tıkanıklığını açamıyorsanız işi uzmanına bırakın. Tıkanmayı açmak için zor yöntemler denemek, tıkanıklığı açmayı zorlaştırabilir.

Alaturka Tuvalet Neden Tıkanır?

Tesisatın eğimi,

Tuvalete katı cisimler atmak

Tuvalet giderine atılan tuvalet kağıtları,

Evde Tıkalı Alaturka Tuvalet Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığını açmak için ihtiyaç duyacağınız ilk alet sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken, klozet veya tuvalette su olup olmadığını kontrol edin. Pompanın iyi çalışması için tuvalette su olmalıdır.

Dolap veya tuvaletteki tıkanıklık uzak mesafede ise, önce ince tel elbise askısını düğümden çözün ve ucuna çok kalın olmayan bir bez bağlayın. Ardından kancayı klozet veya klozetin içine sokarak ileri geri hareket ettirin ve tıkanıklığı bulmaya ve açmaya çalışın.

Yaptığınız işlemle açılmadıysa ve doğal yöntemlerle açmayı tercih ediyorsanız klozetin içine 1 çay bardağı karbonat, 1 bardak sirke ve sıcak su dökün. Döktüğünüz bu karışımı yaklaşık 2 veya 3 saat bekletin. Burada hatırlamanız gereken tek şey sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimlerin yaptığı tıkanıklık içinde eriyip onu açacağıdır.

 

Klozet Tıkanıklığı Açma

 

Klozet Tıkanıklığı Açma

Evde ve iş yerinde tuvalet tıkanması sorunu yaşayan kişilerin sıkça sorduğu bir sorudur. Dolaplar evlerde ve iş yerlerinde en çok kullanılan yerlerdir. Klozetler, diğer klozet çeşitlerine göre daha konforlu bir seçenek olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Klozetin insanlar tarafından aşırı kullanımı çoğu zaman tıkanıklık sorunlarına neden olur. Ancak klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna cevap vermeden önce klozetlerin neden tıkandığını açıklamak gerekir.

Klozet Neden Tıkanır?

Tuvaletler birçok farklı nedenden dolayı tıkanabilir. Bu nedenle tuvalet giderlerine tuvalet kağıdı dışında herhangi bir malzeme atılmaması önemlidir. Ev hanımları kovalarını tamamen yıkayabilir ve temizledikten sonra tuvalete dökebilir. İçeride kalan ve fark edilmeyen temizlik bezleri tıkanmalara neden olabilir. Ayrıca kapların alçı, çimento gibi malzemeleri temizleyip gidere boşaltılması klozet tıkanmasına neden olabilir. Çünkü bu malzemeler anında katılaşabilir. Bu da harcamalarda darboğaz yaratıyor.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Klozet organik kalıntılar veya çeşitli maddeler sonucu tıkanmışsa, yapı market veya çeşitli büyük marketlerde bulabileceğiniz kimyasal klozet açıcılar sayesinde tıkanmış klozet kapağını açabilirsiniz. Kimyasal açıcı; Tuvaleti açmak için tuvalet kağıdı, çocuk bezi, hijyenik ped veya sigara izmaritini eritebilir. Kimyasal açıcı kullanırken belirtilen talimatlara göre hareket etmenizi öneririz. Temizlenen tuvaletler 1 gece bekletilmesi gerektiğinden banyo veya tuvaleti kullanıma kapatın ve nefes almamasına özen gösterin.

 

Klozet Tıkanıklığı Açma

 

Evde Tıkalı Klozet Açma Yöntemleri

1 çay bardağı yaklaşık 100 gram kabartma tozu veya kabartma tozu, 1 bardak sirke ve 1 litre sıcak suyu klozetin içine dökün. Klozette köpürme meydana gelecektir. 1,5 -2,5 saat bekledikten sonra klozet temizliğini yapabilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı sadece organik nesnelerin çözünmesi için çözümler sağlar.

Klozet tıkanıklığı açma klozet tıkanmasına sert bir nesne neden oluyorsa, doğal açıcılar veya kimyasal açıcılar çalışmayacaktır. Eldiven, elbise askısı veya basınç pompalarının çalışmadığı durumlarda mutlaka tesisatçı çağırmalısınız.

Tuvaletin tıkanmaması için tuvalete hijyenik ped veya bebek bezi koymamalısınız, çocukların ve evcil hayvanların kolay erişimini önlemek için kapağı kapalı tutabilirsiniz. En yaygın tıkanma sorunlarından biri temizlik için kullanılan bezlerdir. Kirli temizleme suyunu dökerken öncelikle kovada herhangi bir bez veya bez kalıp kalmadığını kontrol ederek tıkanmayı önleyebilirsiniz.

 

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanan lavabo sorunu hem yaşam alanlarında hem de iş yerlerinde oldukça yaygındır. Çünkü lavabo giderine atılacak herhangi bir maddenin kısa sürede tıkanmaya neden olduğu unutulur. Firma olarak bu süreçte kameralı lavabo açma işleri sunarken bir yandan da lavabo tıkanıklığı açma gider borusunu açma ve mutfak lavabosunun blokajını açma çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Genelde evlerin lavabolarına atılan artıklardan dolayı tıkanan lavabolar bir süre sonra büyük tahliye borusuna da zarar verir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanması, mutfak giderinden bahsedecek olursak çoğunlukla meydana gelen bu olay çay çöpü veya yemek artıklarından oluşur ve zamanla gider borusunda birikerek tıkanmaya neden olur.

Banyo lavabolarında tıkanmanın en büyük nedeni saç kıllarıdır. Özellikle kümeler şeklinde atılan kıllar giderlere yapışarak gideri tıkar ve sabun, sakal, sabun gibi diğer atıkların toplanmasına neden olur.

Mutfak lavabosunun kullanımı genellikle kadınlar tarafından yapıldığından tıkanmasının temel nedeni dikkatsiz kullanımdır.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma tıkanan lavabolar genellikle herkesin evindeki gününü zehirler. Tabii ki sadece evlerde değil, iş yerleri ve hatta yemek pişirme yerleri (restoranlar) gibi birçok yerde meydana gelen tıkanmış lavabolar tam bir kabusa dönüşüyor. Genel olarak tıkanmış bir lavabo ile karşılaştığınızda aklınıza gelen ilk şey tesisatçı aramaktır. Ancak, bir tesisatçının gelmesi en az yarım saat sürer. Tabii ki, yakınlarda bir tesisatçı varsa bu mümkündür.

 

Evde Lavabo Açma Yöntemleri

Evde Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkanmış bir lavabonun en doğal çözümü kabartma tozudur.

Nasıl uygulayacağımıza gelince; Tıkanan gidere yarım bardak kabartma tozu ve yarım bardak sirke dökün ve 15 dakika bekletin. Ardından sıcak su dolu bir demliği gidere boşaltın. Lavaboyu açmak bu kadar kolay. Hem de nefesinize zarar vermeden.

Kırmadan tıkanıklık açma tıkanan lavabo sorunu hem yaşam alanlarında hem de iş yerlerinde oldukça yaygındır. Çünkü lavabo giderine atılacak herhangi bir maddenin kısa sürede tıkanmaya neden olduğu unutulur. Firma olarak bu süreçte kameralı lavabo açma işleri sunarken bir yandan da lavabo gider borusunu açma ve mutfak lavabosunun blokajını açma çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Genelde evlerin lavabolarına atılan artıklardan dolayı tıkanan lavabolar bir süre sonra büyük tahliye borusuna da zarar verir.

 

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklıklarının önüne geçmenin birden fazla yöntemi vardır. Öncelikle doğru ve kaliteli konumlandırılmış bir tesisat sistemi, oluşabilecek tüm sorunların önüne geçmede ilk adımı oluşturacaktır. Şayet ileri seviyede tıkanıklıklar baş gösterdiyse profesyonel gider açan firmalar ile çalışmak en sağlam ve en uzun ömürlü çözümdür. Bu birinci şart sağlandıktan sonra dikkat edilmesi gereken ikinci şey ise lavabo giderinin tıkanmasına sebep olabilecek mutfak artıklarına dikkat etmek için bir lavaboya özel bir süzgeç kullanmaktır. (Lavabo süzgeci sağlık açısından da mutfaklarda kullanılması önerilen bir parçadır.) Küçük ve az gibi görünse de bu artıklar zamanla sertleşerek lavabo giderinin tıkanmasına sebep olur. Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken nokta tıkanıklık oluşması durumunda kimyasal kullanmak yerine basınç uygulamaktır. Çünkü kimyasallar genellikle zaman ve para kaybına neden olur. Dördüncü olarak ise belli dönemlerde lavabonun altından gidere bağlanan boruyu temizlemek veya değiştirmektir. Çünkü bu boru, lavabodan atıkların ilk geçtiği kısımdır ve zamanla daralarak tıkanabilir. Bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsız ve basittir. Çoğu zamanda bu iyi bir çözüm olacaktır. Tüm bunlara rağmen problem oluşması engellenemiyor ve sorun devam ediyorsa yapılabilecek en doğru çözüm profesyonel bir yardım almaktır.

Mutfak Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu genellikle kadınlar tarafından kullanılır. Ayrıca tıkanıklığın nedenlerini az çok tahmin edebilirler. Çünkü genellikle mutfak kısmını kullanırlar. Tıkanıklığın nedenleri çoktur.

Mutfak tıkanıklığı açma mutfak borusunun eğimi, tıkanmanın giderek daha hızlı olmasını sağlar.

Mutfak borusu ana borudan ne kadar uzaksa tıkanma riski o kadar fazladır.

Mutfak lavabosunda ıspanak yıkamak, çamurlu sebzeleri temizlemek ve lavaboda salata yapmak, doğranmış domates ve soğan parçalarını gidere bırakmak giderin çok çabuk tıkanmasına neden olur.

Yemek artıkları ve yağlar gidere döküldüğünde yağ tamamen tahliye olmaz ve borunun dibinde birikir ve zamanla tıkanır.

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak tıkanıklık açma İlk olarak, bir pompa kullanarak klasik yöntemle lavabonun tıkanıklığını açmaya çalışın. Tıkanıklığı gidermek için pompanın ağzına lavabo giderini tamamen kapatacak şekilde sıkıca bastırın ve yukarı aşağı hareketlerle 8-10 kez pompalama işlemini yapın. Ardından bu bezi çıkarın ve musluğu çalıştırarak tıkanıklığın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

 

Evde Mutfak Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Evde Mutfak Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Karbonat ve Sirke

Lavabonun deliğini kapatmak için 1 bardak kabartma tozu dökün. Üzerine 1 bardak beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Kabartma tozu ve sirke asidik bir reaksiyon yaratacaktır. Eldiven giyin, süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin. Ardından tapayı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün, lavaboya pompalayın.

Karbonat ve Tuz

1 bardak kabartma tozu ve ardından yarım bardak ince tuzu lavabonun deliğinden dökün. Birkaç saat bekleyin. Daha sonra üzerine 2 su bardağı kaynar su dökün ve pompalayın.

Elbise Askısı veya Spiral Tel

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma lavabo süzgecinin vidasını tornavida ile gevşetin ve süzgeci çıkarın. Spiral teli donanım mağazalarında bulabilirsiniz. Veya evde kuru temizlemeciler tarafından kullanılan ince bir metal elbise askısını düzeltin. Telin ucunu bir kanca gibi bükün ve lavabo deliğinden itin. Bu bükülebilir tel su dirseğine ulaştığında, tel yardımıyla tıkanıklıkları dışarı çekin. İşlemi bitirdikten sonra süzgeci vidalayın ve musluğu açın.

 

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Tıkanmaların açılması için kesin ve kalıcı çözümler sunan firmamız, gider tıkanmaları için teknolojinin tüm desteklerinden yararlanmaktadır. Bu anlamda gider tıkanıklığı açma ya da tıkanmış gider açma sorunu yaşayan her müşterimiz başarılı bir şekilde devam eden bu hizmetleri talep edebilir. Üstelik her zaman uygun fiyatlı işler sunarken açılış giderlerinde de son derece profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.

Gider Neden Tıkanır?

Tıkanmanın meydana geldiği yer tuvalet ise, gidere atılan çözünmeyen maddeler örneğin ıslak mendil, torba, plastik şampuan kapağı, kulak temizleme çubuğu, havlu kağıtları, kalitesiz tuvalet kağıtları gibi cisimler nedeniyle oluşur.

Tıkanmanın yeri mutfak gideri veya banyo lavabo gideri ise yağlı yemek artıkları, çay çöpleri, sabun artıkları, kıllar gibi atıklar giderlerden geçmez ve lavaboları tıkamaz.

Bunların dışında çoğu zaman giderlerin tıkanma nedenleri olarak ustanın hataları ortaya çıkar, örneğin yanlış eğimli borular, kalitesiz tesisat malzemeleri, yanlış planlanmış gider boruları tıkanmanın başlıca nedenleridir.

Çamurlu toz birikintileri ve yapraklar gibi çevresel faktörler nedeniyle yağmur suyu giderleri de tıkanabilir.

İnşaat sırasında tuvalet giderlerine düşen çimento, moloz, beton ve taş gibi malzemelerin de giderleri tıkadığı görülmektedir.

 

Gider Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Dren borularında meydana gelen tıkanıklıklarda önemli olan kırmadan gider tıkanıklığı açmadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için profesyonel cihazlar kullanıyoruz. Türkiye'de sadece birkaç firmada bulunan kameralı cihazlar sayesinde tahliye borularınız kırılmadan ve dökülmeden çevreye zarar vermeden robot cihazlarla görüntülenip açılır.

Evde Gider Açma Yöntemleri

Sirke ve kabartma tozu ile lavabo nasıl açılır?

 • Lavaboya bir bardak kabartma tozu dökülür.
 • Ardından bir bardak sirke dökülür.
 • Elma veya üzüm sirkesi farketmez. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; kabartma tozu ve sirke eşit olmalıdır
 • Karbonat ve sirke kimyasal yapıları ile reaksiyona girerek tıkanmaya neden olan cisimleri çözmeye çalışır.
 • Yarım saat bekledi
 • Ardından 1 litre kaynamış su dökülür.

Sirke ve tuz ile lavabo nasıl açılır?

 • Bu yöntem sirke ve kabartma tozu ile açma yöntemine benzer.
 • Lavaboya önce tuz dökülür.
 • Daha sonra aynı yerden sirke dökülür.
 • 1 litre kaynamış su dökülür
 • Sirke, karbonatla reaksiyona girdiği gibi tuzla da reaksiyona girer.

Pompa ile lavabo açma

 • Bu yöntem kullanılan en eski yöntemlerden biridir.
 • Lavabonun giderini tamamen kapatacak şekilde el pompası ile kapatılır.
 • Ardından pompalama işlemi yapılır.
 • Bu işlemin dezavantajlarından biri de yabancı cisimleri dışarı çekmek yerine ileri doğru hareket ettirebilmenizdir.

Lavaboyu tel veya askı ile açma yöntemi

 • Askı düz bir çubuğa yapılmıştır
 • Uç bir kanca şeklinde bükülür.
 • Lavabo giderinden geçirilir.
 • Lavabo açma teli de aynı şekilde kullanılır.
 • Tıkanıklık yakınsa bu yöntemle kancaya yabancı cisimler takılır ve çıkarılır.

Lavabo Açıcı veya Kostik ile tıkanıklık açma

Tıkanıklığı açmak için kullanılan diğer yöntemlerden biri de kimyasal ürünlerdir. En bilinenleri lavabo açıcı ve yakıcıdır.

 • Kimyasal ürünleri kullanmadan önce eldiven ve mümkünse maske takınız.
 • Kostik veya kanalizasyon temizleyici kullanılırken güvenlik tedbirlerine kesinlikle uyulmalıdır (Ciltle teması halinde ciddi hasara yol açar)
 • İşlemden önce kaynar suyu hazır bulundurun.
 • Tıkanan lavaboya gider açıcıyı dökünüz, üzerine kaynar suyu dökünüz.
 • Kostik kullanıyorsanız; bir tencereye kaynar suya belirli bir miktar kostik dökün ve karıştırın (Karıştırma sırasında çıkan buharı solumayın)
 • Kostik ve kaynar su karışımını tıkanmış lavaboya dökün.
 • İşlemden sonra 10 ila 15 dakika bekleyin.
 • Blokaj açılırsa; lavaboya çok su dökün

 

 

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış bir banyo giderini açmak için yapılması gerekenleri birkaç madde ile adım adım açıkladık:

Tıkanmanın ilk belirtisi su akışının yavaşlamasıdır. Dolayısıyla bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Az önce de belirttiğimiz gibi sabun yani gliserin katı bir madde olduğu için sıcak su onu gevşetir ve çözer, böylece giderdeki atıklar su ile temizlenebilir.

Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde çok miktarda kıl veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz. Temizlemek için tek ihtiyacınız olan bir kaz burnu ve bir tel askı. Tel askıyı açın ve ucunu kanca şeklinde bükün. Bu kancayı gidere sıkarak oradaki saçları temizleyebilirsiniz. Tüm tahliyenin temizlendiğinden emin olmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Tel işleminden sonra gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirden temizleyebilirsiniz.

Bazı durumlarda, yukarıda belirtilen ilk üç adım yardımcı olmaz. Tıkanıklığınız giderilmediyse kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Lavabo giderini kostik ile açabilirsiniz ancak çok dikkatli olmanızı öneririz.

Banyo Neden Tıkanır?

Küvetinizde tıkanıklık sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şeylerden biri küveti açmak için kendi yöntemlerinizi kullanmaktır. Ancak kendi yöntemlerinizi deneyerek sorunun daha da karmaşık hale gelmesini engellemelisiniz. Aksi takdirde daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz. Bu anlamda öncelikle küvet tıkanıklığının nedenini bulmanız gerekir.

Küvet/Banyo Tıkanması;

Küvete saç, kıl ve tüy atmak,

Banyo yaparken oluşan atıkların atılması,

Yemek artıklarını içeren suyun küvete dökülmesi,

Lavabo ve küvet giderinin tek bir yerde buluşmasından kaynaklanabilir.

Banyo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Küvet/banyo blokaj açma yöntemleri ile ilgili sorunla karşılaştığınızda hiç uğraşmadan sorunu çözmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek yardım talebinizi iletebilirsiniz. Yardım talebinizi alan ekiplerimiz çok kısa bir süre içerisinde adresinize gelerek size yardımcı olacaktır. Küvet/banyo tıkanma sorununu çözdükten sonra tıkanmanın tekrar yaşanmaması için sizi bilgilendirecek, memnun kalmanızın ardından ekiplerimiz adresinizi bırakacaktır.

Evde Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Evde kendiniz deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. Tıkanan banyo gideri için lavabo için denenen yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunlar;

Kostik ile gider açma

Toz tahliye açıcı ile tahliye açıklığı

Jel lavabo açacağı ile banyo tıkanıklığı açma tahliye açıklığı

Bu yöntemler herkes tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Unutulmaması gereken nokta bu yöntemlerin tıkanmış banyo giderine geçici bir çözüm sunacağıdır. Kimyasal ürünleri çok sık kullanmayı şiddetle reddediyoruz. Çünkü kimyasal ürünler asit bazlı bileşenler içerir ve tahliye hattınızda daha ciddi sorunlara neden olur. Asit bazlı kimyasal gider açıcı ürünler eriyerek tıkanmış alanı açar ve atık su giderleri plastik olduğu için eriyebilir ve ileride alt komşunuzun tavanında su sızıntısı olarak kendini gösterebilir.

 

Lavobo Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Yanlış kullanımdan kaynaklanan pin tıkanma problemlerinin çözümünde kalıcı çalışmalar sunuyoruz. Halk arasında pimaş olarak adlandırılan borular aslında kanalizasyona bağlanan bir tahliye borusudur. Bu nedenle ambalaj açma işlemini robotla yapmak tahliye borusundaki tıkanıklığı giderecektir. Firma olarak pimaş'ta bu tür sorunlar için yerinde tespit yapıyor ve hemen işlemlere başlıyoruz.

Pimaş Neden Tıkanır?

İnsanlara rahatsızlık veren, çevreyi kirleten ve birçok soruna neden olan pin tıkanmasının belli sebepleri vardır. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Zamanla kirli su ile tıkanan borular ve boru hattına atılan peçete, mendil gibi nesneler tıkanıklığın başlıca nedenleridir. Boruları tıkayan bir diğer sebep ise drenaj borusunun alt kısmının dar ve yetersiz olmasıdır. Özellikle lavabonun altındaki kırmadan boru tıkanıklığı açma boru dirseklerinin düzgün olmaması lavabo borularını tıkar. Bu nedenle tıkanıklığı gidermek için detaylı bir lavabo çalışması yapmak gerekir.

Pimaş Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı açma bu boru hattı çeşitli nedenlerle zamanla tıkanabilir. Kullanım hataları veya tesisat sorunları nedeniyle tıkanan pimleri açmak için farklı tıkanıklık açma yöntemleri denenebilir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Pompa

Lavabo tahliye teli

Sirke ve kabartma tozu

Kimyasal açıcılar

Kanal açma makineleri ile kanal tıkanıklığı açma

Evde Pimaş Açma Yöntemleri

Doğal yöntemlerle klozet açmak için 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 1 veya 2 saat bekletin. Burada unutulmaması gereken şey sirke ve kabartma tozu karışımının sadece organik maddeleri çözeceğidir.

Günümüzde meydana gelen sıhhi tesisat sorunlarından biri de kuşkusuz logarın tıkanmasıdır. Pimaş tıkanıklığı özellikle toplu konutlarda meydana gelen sorunlardan biridir. Erken müdahale hayati önem taşır.

 

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar Tıkanıklığı Açma

İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan logar kapakları genellikle kanalizasyon olarak kabul edilir. Ancak logarlar, kanalizasyonda oluşabilecek problemler veya farklı işlemler için oluşturulmuş özel bir parçadır. Aynı zamanda il ve ilçelerde bulunabilen logar kapakları da ani yağmur ve kar yağışında meydana gelebilecek taşkınlara karşı önlem almak amacıyla kullanılmaktadır. Özel delikli bölümlerin yanı sıra yüzey suyunun kanalizasyona aktarılmasını sağlayan logar tıkanıklığı açma Pimaş bölümü çeşitli nedenlerle tıkanabilmektedir. Bu durumda etkin bir şekilde kullanılması için yapılması gereken logar açma işlemi farklı yöntemlerle sağlanabilmektedir. Evde veya farklı yapı alanlarında kullanılan atık su giderlerinin geçtiği logar bölümlerinde, kişilerin yanlış kullanımı sonucu tıkanmalar sıklıkla görülmektedir.

Logar Açma Neden Gereklidir?

Kanalizasyon giderlerine ulaşmak için oluşturulan logar hatlarında tıpkı lavabo veya kanalizasyon gibi tıkanmalar görülebilmektedir. Bu durumda en acil ihtiyaçlardan biri, özel olarak geliştirilmiş ve üretilmiş robotik makineler yardımıyla logar kapağının açılmasıdır. Öncelikle basit obstrüksiyon veya zor obstrüksiyon olarak farklı gruplara ayrılan problemler bu bilgilerden yola çıkılarak çeşitli yöntemlerle birlikte gerçekleştirilir. Öncelikle problemlerin basit mi yoksa zor mu olduğunun anlaşılması için özel cihazlarla tespit yapılır. Bunda önce logar kapağı açılır ve logar aşağı indirilir. Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa farklı bir cihaz kullanılarak kuyunun yeri belirlenir. Drenaj borularındaki tıkanıklıklar yani küçük problemler özel basınçlı su makineleri kullanılarak açılır. Ancak logar kuyularında oluşabilecek çökme gibi sorunlar için farklı seçenekler mevcuttur.

Yılların verdiği tecrübeye ek olarak müşteri güvencesi ile tecrübe her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir. Oktay Tesisat 'a günün her saatinde ulaşabilir, logar tıkanıklıklarına kaliteli hizmet anlayışıyla kısa sürede kesin çözüm için kolayca iletişime geçebilirsiniz.

NASIL YAPIYORUZ?

Su Kaçağı Nedir

Su Kaçaği Nedir

Su kaçakları evimizde oluşabilecek en büyük tesisat problemlerinden bir tanesidir. Herhangi bir şey yapmanıza gerek olmadan zaman içerisinde kendi kendine oluşabilmektedir...

Petek Neden Temizlenmelidir

Petek Neden Temizlenmelidir

Kış aylarında ısınmamızı sağlayan kalorifer petekleri, hayatımızın en önemli aletlerinden bir tanesidir. Asıl adı kalorifer radyatörü olan petekler kullanıldıkça kirlenebilir...

Su Kaçağı Varken Ne Yapmamalısınız

Su Kaçağı Varken Ne Yapmamalısınız

Su kaçakları ev tesisatımıza oldukça büyük bir zarar vermenin yanı sıra komşularımızla da aramızı bozabilir. Bu durumda yapmanız ve yapmamanız gereken şeylere dikkat etmelisiniz...

Petek Temizlemenin Önemi

Su Kaçağında Teknoloji Yardımı

Hiç beklemediğimiz bir anda oluşan su kaçakları, tüm evin huzurunu bir anda bozabilir ve başımızı ağrıtabilir. Oluşan su kaçakları duvarlarda, tavanlarda ve borunun...

Petek Temizlemenin Önemi

Lavabonuzun Tıkanmaması İçin Alabileceğiniz Önlemler

Lavabo tıkanıklıkları günümüzde birçok kişi için en büyük ev problemlerinden birisidir. Lavabo tıkanıklığının birçok sebebi olabileceğinden dolayı oldukça yaygındır.

Petek Temizlemenin Önemi

En Kolay ve Rahat Lavabo Açma Yöntemleri

Her türlü temizlik için kullandığımız lavabolar, zamanla içinde kir biriktirmeye başlar. Biriken kirler zamanla yerleşir ve sertleşir. Bu şekilde zamanla borular tıkanır.

Petek Temizlemenin Önemi

Petek Temizlemenin Önemi

Günümüzde kalorifer petekleri ısınmak için en yaygın aletlerden birisidir. Neredeyse her evde bulabileceğimiz kalorifer petekleri, ısınmak için ilk başvurduğumuz aletlerdir.

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız?

Evlerimizde sıklıkla karşılaştığımız problemlerden birisi lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolar kullanıldıkça çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilirler.

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır?

Günümüzde ısınmak için kullanılan en yaygın aletlerden birisi kalorifer petekleridir. Neredeyse her evde görebileceğimiz panel petekler, ısınmak için en etkili yöntemlerdendir.

Petekleriniz Oktay Tesisat’la Tertemiz

Petek Suyu Temizleme ile İlgili Aklınıza Takılanlar: Petek Suyu Nasıl Temizlenir?

Petek suyu temizleme konusundaki en önemli unsur mevsim değişimlerinin olduğu dönemlerdir. Petek suyunuzun temizlenmemesi kombilerin ana mekanizmasına zarar verebilir.

İstanbul'da Su Tesisatı Kaçaklarınızı Cihazlarımızla Bulalım!

İstanbul'da su tesisatı kaçak olan yerlerde hızlı bir müdahalede bulunmak gerekmektedir. Cihaz kullanarak kaçak bulan Oktay Tesisat, bu konuda kaçak olan hanelere ekonomik bir çözüm sağlar.

Tıkanıklık Açma-Tuvalet Mutfak Koku Giderme

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık açma konusunda birçok kimyasal ürünün kullanılması ya da sıhhi tesisat işleri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Tıkanıklık açma konusunda çok farklı uygulamalar söz konusu olabilir.

Kaçak Bulma - Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı nasıl bulunur, kaçak olan bölgeye ulaşmak için neler yapılır gibi çok merak edilen soruların cevaplarını Oktay tesisat vermektedir.Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan su kaçağı tespiti su kaçağı konusunda sorun yaşayanları yakından ilgilendirmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

En Etkili Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Günde birkaç defadan fazla kullandığımız tuvaletler, senerlerce geççe gündüz çalışırlar ama bazen öyle anlar olur ki tıkanırlar. İşte bu yazımızda uzman ekiplerimizle edindiğimiz tecrübelerden oluşan tıkanıklık açma yöntemlerini listeleyeceğiz.

Su Kaçağı Tespit ve Tamiri

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiye göre çok daha ekonomik ve hızlı yöntemler sağlayan cihazlar da gelişti. Uzman kişilerin kullanımıyla nokta atışı su kaçağı tespiti yapmayı mümkün kılan bu cihazlar görüntülü, kızılötesi ve akustik gibi çeşitlere ayrılmakta ve hepsinin kullanım alanı farklılık göstermekte.

2 Yıl Garantili Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan bir tanesi de tuvalet tıkanıklığıdır. Sık kullanılan bölümlerden birisi olduğu için tuvaletlerimizdeki giderler kolayca tıkanabilir. Bu tıkanıklığın giderilmesi, tuvaletteki hijyenin sağlanabilmesi ve ileride oluşabilecek daha büyük tesisat sorunlarının önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Petek Temizleme ve Kombi Basınç Ayarı

Petek Temizliği

Odalarınız arasında sıcaklık farkları oluşuyorsa; artık sizin de peteklerinizi temizleme vaktiniz gelmiş demektir. Öyleyse petek temizlemenin inceliklerine, faydalarına ve petek temizleme yöntemlerine birlikte göz atalım. Bu içeriğimizde petek temizliği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Petek Temizleme ve Kombi Basınç Ayarı

Kombi Basınç Ayarı

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Belirtilen bu basınçta ideal birim 1,5 ila 2 bar arasındadır. Basıncın düşük olması, sıcak su oluşturmada kombinizin performansını etkileyeceğinden, ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı için de olumsuz etki oluşturacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı olup olmadığını aşağıdaki kontrolleri sağlayarak anlayabilirsiniz;

 • Alt katımızdaki dairenin tavanında beliren, bazen kötü kokulu akıntı ve koyu renkli kabarıklık,
 • Fayansla kaplı alanlardaki fayanslardan bir ya da birkaçının dökülmesi,
 • Derz boşluklarındaki sararma,
 • Parke gibi ahşap yüzeylerin kabarması,
 • Duvarların kabarması ya da nemlenmesi,
 • Evde rutubet oluşması,
 • Evde su kullanımı yapılmadığı halde sayaçtaki rakamların değişmeye devam etmesi,
 • Su faturanızın anlamsız şekilde artması,
 • Kombideki bar ayarının sürekli olarak düşmesi,

Buradaki yöntemler su kaçağının olup olmadığı konusunda size fikir verecektir ancak su kaçağının tam olarak nerede olduğu konusunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Gizli su kaçaklarını bulmak konusunda kullanılan gelişmiş cihazlar sayesinde boruların içinde hareket eden ve termal özelliğe sahip kameralar, kimyasal maddelerle yapılan uygulamalar, nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile artık parkeleri kaldırmadan, fayansları ve duvarları kırmak zorunda kalmadan çok kısa süreler içinde tamir etmek mümkündür.

Su Kaçağı Varsa Ne Yapılmalı?

Tespit edilen su kaçağı küçük ölçekli olduğunda hatta çevredeki komşulara rahatsızlık verecek boyuta gelene kadar görmezden gelinebilir. Birçok kişi su kaçağının tamiri sonucunda büyük miktarlarda masraf çıkacağını ve inşaat yüküyle uğraşacağını düşünerek çözüm aramayı erteler. Fakat günümüzde gelişen bölgesel su kaçağı tespiti tespit teknolojileri sayesinde tespit ve tadilat aşaması çok daha zahmetsiz şekilde çözülebilmektedir.

Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumlarda noktasal su kaçağı bulma konusunda deneyimli bir ekiple çalışmak zaman, enerji ve para açısından avantaj sağlayacaktır. Oktay Tesisat ekibi çağrınızı aldıktan sonra 30 dakika içerisinde profesyonel ekip ve ekipmanı ile size ulaşır ve çok kısa süre içerisinde su kaçağı tespitini gerçekleştirir

Pis Su Gideri Neden Tıkanır?

Pis su yani atık su pimaşları, sert cisim, peçete, poşet, temizlik bezleri, rulo peçeteler, atık yağlar, salata taneleri, çay, yemek atıkları, alçı, boya, kum gibi maddeler yüzünden tıkanmaktadır.

adilat yapılırken dikkat edilmesi gereken husus; alçı, çimento, tuğla vb. cisimlerin tuvalete kaçırılmamasıdır.

Atık su pimaşalarında eğim (meyil) olmazsa pimaş hattı belli bir süre içinde dolar ve tıkanıklığa sebep olur.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Teknolojinin de gelişmesi ile robotlu ve kameralı cihazlar ile kırmadan, tadilat yapmadan yerinde müdahaleler ile tıkanıklığı açmak bir faciaya dönüşmeden tıkanıklığı açmak mümkündür.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılması için kombi bağlantıları sökülür ve yıkama ve temizleme işlemi yapacak olan cihazla bağlantısı yapılır.

Bu işlem yapılırken hiçbir petekte sökülmeden tüm petekler teker teker temizlenir. Bu yöntem işlemin daha temiz ve verimli olması için firmamızın uyguladığı bir tekniktir.

İşlem bittikten sonra gerekli testler yapılır ve teslim edilir.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken peteğin kaç yıllık olduğudur. Eğer petek eski ise düşük bir basınçta yıkanması gerekmektedir.

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kimyasallar ve antifriz kullanılmamasıdır. Kimyasallar petekleri temizlese de kombi ve peteklere bir süreden sonra zarar vermeye başlar. Buda kombinin sağlıklı çalışmasına engel olur. Oktay tesisat olarak ilaçlı yıkamayı tavsiye etmiyor ve işlemlerimizde de kesinlikle uygulamıyoruz.

Kombi Bay Ayarı Neden Önemlidir?

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Kombi bar ayarı olması gerekenin üzerinde olursa kombi fazla suyu emniyet ventili dediğimiz parça üzerinden dışarı atar, olması gerekenin altında olursa kombi yeteri kadar su almadığı için çalışmaz ve arıza verir. Yüksek su basıncı ise güvenliğinizi açısından tehlike olup düşük basıncında ise ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı istenilen düzeyde olmayacaktır.

Kombi Bar Ayarı Nasıl yapılır?

Kombi barını yükseltmek için kombinin altında dolum muslukları bulunmaktadır. Musluğu saat yönünün tersine çevirerek dolum yapılabilir. Kombi dolumu yapılırken bar saati 2.0’ı geçmemelidir

Kombi Bar Ayarı Neden Değişir ve Kaç Olmalıdır?

Komi barı 1.5-2.0 arasında olmalıdır. Şayet kombi çalıştığında normal bir şekilde yükseliyorsa problem yok demektir. Şayet çok yüksek bir yükselme varsa kombide genleşme arızası var demektir.

Eğer kombiye su doldurduğumuzda kombi çalışmıyorsa ve su basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır ya da kombinin Eşenjöründe arıza var demektir. Bu da bar ayarının değişmesine neden olur.

BİZE SORUN

Müşteri Temsilcisi

Oktay Tesisat ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

23:50:10
Görüşmeyi Başlat