İstanbul'da Su Tesisatı Kaçaklarınızı Cihazlarımızla Bulalım!

İstanbul'da su tesisatı kaçak olan yerlerde hızlı bir müdahalede bulunmak gerekmektedir. Cihaz kullanarak kaçak bulan Oktay Tesisat, bu konuda kaçak olan hanelere ekonomik bir çözüm sağlar.

İstanbul Anadolu yakası cihazla su kaçağı bulma taleplerinize olabilecek en kısa sürede yanıtı vermekteyiz. İlçelerden gelen taleplerde anında müdahale ile sorunların çözülmesi sağlanmaktadır. Maddi zarar ve kurumsal alanda marka değerinizin azalmaması için hızlı sonuçlar vermekteyiz.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı bulma işlemi sayesinde çok kolay bir şekilde hangi alanda akıntı olduğu görülmektedir. Cihazdaki nem ve ısıölçer bölümler teknolojik açıdan yüksek performans sağlamaktadır. Akustik dinleme cihazlarının yanında kameralarla görüntülü tespit işlemleri de yapılabilir.

 • Oktay Tesisat cihazla su kaçağı tespiti ve tamiri alanında beklentinizi tamamen karşılamaktadır. Bir işlemden başarılı bir sonuç alınamazsa bu geç tespit demektir.
 • Su kaçaklarının oluşma nedenlerini kontrol edemeyebilirsiniz. Eski binalar bu duruma en güzel örnektir. Yapısı artık eskiyen ve her yerden çatlak oluşabilen binalarda sorun giderek büyüyecektir. Başlangıç aşamasını tam olarak iyi tesis edemeyen binalarda çatlamalar sık görülebilir.
 • Bina yapısında inşaat hataları İstanbul Avrupa yakası cihazla su kaçağı bulma ihtiyacı doğuracaktır. Fark edilmeyen su tesisatı hatalarında aşamalı bir değişiklik nedeniyle kaçaklar hemen görülebilir. Bazen de zamana yayılan şekilde hasar temelden kaynaklı olabilir.
 • Rahatlıkla su kaçağı tespiti yapmak çözüm süreçlerinin kolayca gerçekleşmesini sağlar. Bu anlamda alt yapımıza güvenerek hareket etmekteyiz. Oktay Tesisat kendi sistemine kapsamı açısından son derece güvenmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulmak Nedir?

Kırma işlemi duvar ya da zeminde meydana geldiğinde ortaya çok masraf çıkar ve yeniden yapılandırma için bir miktar fazla ödeme yaparsınız. Cihazı kullanarak su kaçağı bulma firmalar arasında Oktay Tesisat olarak sorunsuz bir işlem sürecini size sağlamaktayız.

Kırma işlemine başvurmadan tespit yapılabilmesi için cihazlarımız son teknoloji hassasiyetiyle donatılmıştır. Cihazlarımızı ustalıkla kullanan tesisat firmamız, uzman ekibiyle kapsamlı sonuçlara odaklanmaktadır. Mağdur kalacağınız durumların soyutlanması için hıza ve her zaman müdahaleye önem vermekteyiz.

Bir iş yerinde su kaçağı olduğunda kurumsal açıdan büyük bir sorun oluşabilir. Malzemeler zarar görebileceği gibi ortama kötü kokular da yayılabilir. Nemli koku fark edilmediğinde belirli bir süre geçince müşteri kayıplarına bile neden olabilir. Binaya veya ofise gelen bir müşteri bu açıdan bir daha gelmek istemeyebilir.

Teknolojik cihaz sayesinde tespit yapıldığı anda sorunun nereden çözülmesi gerektiği de zararı engelleyerek bulunur.

Mal zararı harici hastalıklara zemin olması bakımından da uzun süre nemli bir ortam olmaması gerekir. Dairede su kaçağı bulma cihazla İstanbul ve ilçelerinden sağladığımız çözümlerde salgın ortamının da hassasiyetlerine uyarak acil hijyenik ortam sağlamaktayız. Küflenme karşıtı uygulamalarımız sayesinde rahatlıkla ortamınız temiz ve güzel kokacaktır.

Çatlaklar Nasıl Tamir Edilir?

Su kaçaklarında çatlama olan boru bulunduğu anda bu bölümün değişmesi gerekecektir. Çatlak ve kırıklarda boruların yapışsa bile çok uzun süre ömrü olmaz. Bu nedenle acil bir malzeme değişimi için uygun tesisat hazırlanmaktadır.

 • Açılması gereken alanda çalışmalarımızı yapınca yeniden temiz bir görüntü verecek şekilde kapatmaktayız.
 • Kırık ve çatlak boru tamiri yapılırken fayans çıkarılarak iç kısımda kameralı bir tespit işlemi gerçekleştirilmektedir. Oktay Tesisat olarak su kaçaklarını 30 dakika içerisinde tespitle iki sene garantili şekilde onarmaktayız.
 • Değerli müşterilerimizin uzun vadede memnun kalması en önemli isteğimizdir. Beklentinizi teknik açıdan çözebilmek için başlangıç aşamasında ve her durumda size gereken destek verilmektedir.
 • Ara vermeksizin sürdürdüğümüz çalışmalarımızda gerçek anlamda teknik sonuca doğru yollarla ulaşmayı amaçlamaktayız. Su kaçak bulma cihazı  kullanırken sizden gelen tesisat çözümlerinin diğer taleplerle bağı olursa bu alanda da destek veriyoruz.
 • Kalorifer peteklerinde kaçaklar varsa anında çözmek üzere çalışmaktayız. Hassas dinleme cihazlarıyla sürdürdüğümüz sistem petek temizleme şeklinde de gerçekleştirilmektedir. Diğer hizmetlerimizden her daim faydalanabilir, ekonomik çözümlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Su Kaçaklarında İlk Müdahaleler Neler?

Etrafta suyla temas eden her eşyayı başka bir alana taşımalı, su akan yerin kontrolünü sağlamalısınız. Nem kokusu varsa hemen havalandırmalı, küfe alerjisi olan canlıları uzaklaştırmalısınız.

Başvurunuzun anında sonlanması esnasında ilk müdahaleleri yaparak bazı önemli zararların önüne geçebilirsiniz. Su tesisatı kaçak bulma cihazı ile tespit olana kadar acil müdahale gerekecektir.

NASIL YAPIYORUZ?

Lavabonuzun Tıkanmaması İçin Alabileceğiniz Önlemler Kapak

Lavabonuzun Tıkanmaması İçin Alabileceğiniz Önlemler

Lavabo tıkanıklıkları günümüzde birçok kişi için en büyük ev problemlerinden birisidir. Lavabo tıkanıklığının birçok sebebi olabileceğinden dolayı oldukça yaygındır.

En Kolay ve Rahat Lavabo Açma Yöntemleri

En Kolay ve Rahat Lavabo Açma Yöntemleri

Her türlü temizlik için kullandığımız lavabolar, zamanla içinde kir biriktirmeye başlar. Biriken kirler zamanla yerleşir ve sertleşir. Bu şekilde zamanla borular tıkanır.

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız

Petek Temizlemenin Önemi

Günümüzde kalorifer petekleri ısınmak için en yaygın aletlerden birisidir. Neredeyse her evde bulabileceğimiz kalorifer petekleri, ısınmak için ilk başvurduğumuz aletlerdir.

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız

Lavabonuz Tıkanırsa Ne Yapmalısınız?

Evlerimizde sıklıkla karşılaştığımız problemlerden birisi lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolar kullanıldıkça çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilirler.

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır

Peteğin Hava Alması Neden Zararlıdır?

Günümüzde ısınmak için kullanılan en yaygın aletlerden birisi kalorifer petekleridir. Neredeyse her evde görebileceğimiz panel petekler, ısınmak için en etkili yöntemlerdendir.

Petekleriniz Oktay Tesisat’la Tertemiz

Petek Suyu Temizleme ile İlgili Aklınıza Takılanlar: Petek Suyu Nasıl Temizlenir?

Petek suyu temizleme konusundaki en önemli unsur mevsim değişimlerinin olduğu dönemlerdir. Petek suyunuzun temizlenmemesi kombilerin ana mekanizmasına zarar verebilir.

Su Kaçaklarını Cihazlarımızla Buluyoruz

İstanbul'da Su Tesisatı Kaçaklarınızı Cihazlarımızla Bulalım!

İstanbul'da su tesisatı kaçak olan yerlerde hızlı bir müdahalede bulunmak gerekmektedir. Cihaz kullanarak kaçak bulan Oktay Tesisat, bu konuda kaçak olan hanelere ekonomik bir çözüm sağlar.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tıkanıklık açma konusunda birçok kimyasal ürünün kullanılması ya da sıhhi tesisat işleri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Tıkanıklık açma konusunda çok farklı uygulamalar söz konusu olabilir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı nasıl bulunur, kaçak olan bölgeye ulaşmak için neler yapılır gibi çok merak edilen soruların cevaplarını Oktay tesisat vermektedir.Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan su kaçağı tespiti su kaçağı konusunda sorun yaşayanları yakından ilgilendirmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

En Etkili Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Günde birkaç defadan fazla kullandığımız tuvaletler, senerlerce geççe gündüz çalışırlar ama bazen öyle anlar olur ki tıkanırlar. İşte bu yazımızda uzman ekiplerimizle edindiğimiz tecrübelerden oluşan tıkanıklık açma yöntemlerini listeleyeceğiz.

Kırmadan Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiye göre çok daha ekonomik ve hızlı yöntemler sağlayan cihazlar da gelişti. Uzman kişilerin kullanımıyla nokta atışı su kaçağı tespiti yapmayı mümkün kılan bu cihazlar görüntülü, kızılötesi ve akustik gibi çeşitlere ayrılmakta ve hepsinin kullanım alanı farklılık göstermekte.

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerimizde karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan bir tanesi de tuvalet tıkanıklığıdır. Sık kullanılan bölümlerden birisi olduğu için tuvaletlerimizdeki giderler kolayca tıkanabilir. Bu tıkanıklığın giderilmesi, tuvaletteki hijyenin sağlanabilmesi ve ileride oluşabilecek daha büyük tesisat sorunlarının önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Garantili ve Profesyonel Petek Temizleme

Petek Temizliği

Odalarınız arasında sıcaklık farkları oluşuyorsa; artık sizin de peteklerinizi temizleme vaktiniz gelmiş demektir. Öyleyse petek temizlemenin inceliklerine, faydalarına ve petek temizleme yöntemlerine birlikte göz atalım. Bu içeriğimizde petek temizliği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kombi Basınç Ayarı

Kombi Basınç Ayarı

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Belirtilen bu basınçta ideal birim 1,5 ila 2 bar arasındadır. Basıncın düşük olması, sıcak su oluşturmada kombinizin performansını etkileyeceğinden, ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı için de olumsuz etki oluşturacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı olup olmadığını aşağıdaki kontrolleri sağlayarak anlayabilirsiniz;

 • Alt katımızdaki dairenin tavanında beliren, bazen kötü kokulu akıntı ve koyu renkli kabarıklık,
 • Fayansla kaplı alanlardaki fayanslardan bir ya da birkaçının dökülmesi,
 • Derz boşluklarındaki sararma,
 • Parke gibi ahşap yüzeylerin kabarması,
 • Duvarların kabarması ya da nemlenmesi,
 • Evde rutubet oluşması,
 • Evde su kullanımı yapılmadığı halde sayaçtaki rakamların değişmeye devam etmesi,
 • Su faturanızın anlamsız şekilde artması,
 • Kombideki bar ayarının sürekli olarak düşmesi,

Buradaki yöntemler su kaçağının olup olmadığı konusunda size fikir verecektir ancak su kaçağının tam olarak nerede olduğu konusunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Gizli su kaçaklarını bulmak konusunda kullanılan gelişmiş cihazlar sayesinde boruların içinde hareket eden ve termal özelliğe sahip kameralar, kimyasal maddelerle yapılan uygulamalar, nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile artık parkeleri kaldırmadan, fayansları ve duvarları kırmak zorunda kalmadan çok kısa süreler içinde tamir etmek mümkündür.

Su Kaçağı Varsa Ne Yapılmalı?

Tespit edilen su kaçağı küçük ölçekli olduğunda hatta çevredeki komşulara rahatsızlık verecek boyuta gelene kadar görmezden gelinebilir. Birçok kişi su kaçağının tamiri sonucunda büyük miktarlarda masraf çıkacağını ve inşaat yüküyle uğraşacağını düşünerek çözüm aramayı erteler. Fakat günümüzde gelişen bölgesel su kaçağı tespiti tespit teknolojileri sayesinde tespit ve tadilat aşaması çok daha zahmetsiz şekilde çözülebilmektedir.

Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumlarda noktasal su kaçağı bulma konusunda deneyimli bir ekiple çalışmak zaman, enerji ve para açısından avantaj sağlayacaktır. Oktay Tesisat ekibi çağrınızı aldıktan sonra 30 dakika içerisinde profesyonel ekip ve ekipmanı ile size ulaşır ve çok kısa süre içerisinde su kaçağı tespitini gerçekleştirir

Pis Su Gideri Neden Tıkanır?

Pis su yani atık su pimaşları, sert cisim, peçete, poşet, temizlik bezleri, rulo peçeteler, atık yağlar, salata taneleri, çay, yemek atıkları, alçı, boya, kum gibi maddeler yüzünden tıkanmaktadır.

adilat yapılırken dikkat edilmesi gereken husus; alçı, çimento, tuğla vb. cisimlerin tuvalete kaçırılmamasıdır.

Atık su pimaşalarında eğim (meyil) olmazsa pimaş hattı belli bir süre içinde dolar ve tıkanıklığa sebep olur.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Teknolojinin de gelişmesi ile robotlu ve kameralı cihazlar ile kırmadan, tadilat yapmadan yerinde müdahaleler ile tıkanıklığı açmak bir faciaya dönüşmeden tıkanıklığı açmak mümkündür.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılması için kombi bağlantıları sökülür ve yıkama ve temizleme işlemi yapacak olan cihazla bağlantısı yapılır.

Bu işlem yapılırken hiçbir petekte sökülmeden tüm petekler teker teker temizlenir. Bu yöntem işlemin daha temiz ve verimli olması için firmamızın uyguladığı bir tekniktir.

İşlem bittikten sonra gerekli testler yapılır ve teslim edilir.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken peteğin kaç yıllık olduğudur. Eğer petek eski ise düşük bir basınçta yıkanması gerekmektedir.

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kimyasallar ve antifriz kullanılmamasıdır. Kimyasallar petekleri temizlese de kombi ve peteklere bir süreden sonra zarar vermeye başlar. Buda kombinin sağlıklı çalışmasına engel olur. Oktay tesisat olarak ilaçlı yıkamayı tavsiye etmiyor ve işlemlerimizde de kesinlikle uygulamıyoruz.

Kombi Bay Ayarı Neden Önemlidir?

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Kombi bar ayarı olması gerekenin üzerinde olursa kombi fazla suyu emniyet ventili dediğimiz parça üzerinden dışarı atar, olması gerekenin altında olursa kombi yeteri kadar su almadığı için çalışmaz ve arıza verir. Yüksek su basıncı ise güvenliğinizi açısından tehlike olup düşük basıncında ise ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı istenilen düzeyde olmayacaktır.

Kombi Bar Ayarı Neden Değişir ve Kaç Olmalıdır?

Komi barı 1.5-2.0 arasında olmalıdır. Şayet kombi çalıştığında normal bir şekilde yükseliyorsa problem yok demektir. Şayet çok yüksek bir yükselme varsa kombide genleşme arızası var demektir.

Eğer kombiye su doldurduğumuzda kombi çalışmıyorsa ve su basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır ya da kombinin Eşenjöründe arıza var demektir. Bu da bar ayarının değişmesine neden olur.

Kombi Bar Ayarı Nasıl yapılır?

Kombi barını yükseltmek için kombinin altında dolum muslukları bulunmaktadır. Musluğu saat yönünün tersine çevirerek dolum yapılabilir. Kombi dolumu yapılırken bar saati 2.0’ı geçmemelidir