DESTEK AL
İSTANBUL Online
HEMEN ARA!

Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı, tesisat problemleri arasında en yaygın ve zorlu olanlardan biridir. Su sızıntılarının tamiri değil, tespiti bile deneyimli tesisatçılar için zorlu olabilmektedir. Hatta bazen teknik ekipman kullanmadan dahi kaçağın kesin yeri tespit edilemez, sadece tahmin edilebilir. Bu durumda, dışarıdan görülen küflenme, ıslaklık gibi belirtilerle kaçak yerinin tahmin edilmesi mümkündür. Ancak, kabarma, fayans atması, dökülme, terleme, damlatma, küf gibi sorunların olduğu yerde kaçağın her zaman tahmin edilen üst katta olmayabileceği bilinmelidir.

Geçmişte, tesisatçıların yapabileceği tek şey, belirli bölgeleri kırarak ortaya çıkan su borularını incelemekti. Oktay tesisatın sunduğu kırmadan su kaçağı bulma hizmetleri sayesinde artık bu gereksiz, uzun süren ve maliyetli uğraşlara gerek kalmamıştır.

Firmamızın uzman tesisat ekibi, modern ekipmanlar kullanarak su kaçaklarını tespit edebilir. Ev veya işyeri fark etmeksizin, her türlü tesisatta su sızıntılarını tespit etmek için özel olarak geliştirilen ekipmanlarımız sayesinde duvar veya zeminlere zarar vermeden kaçağın yerini tespit ediyoruz. Bu sayede, su kaçağı problemleri için uzun yıllar boyunca harcanan büyük maliyetler ve zaman kayıpları artık tarih olmuştur. Kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimiz sayesinde tek bir noktadan müdahale ederek sızıntı problemini yaklaşık bir saat içinde ve kalıcı olarak çözebilirsiniz. Ayrıca bu hizmetlerimiz oldukça ekonomik olup sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı bulma, tesisat problemlerinin en zorlu kısımlarından biridir. Ancak yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, su kaçağının kesin noktasını belirlemek artık daha kolay hale gelmiştir. Akustik prensiplere dayanan, bilgisayar destekli, dijital görüntüleme ve kameralı su kaçağı tespit sistemleri sayesinde su sızıntısının olduğu boru hatlarını tespit etmek mümkündür. İnsanların kemiklerini net bir şekilde görmelerini sağlayan röntgen teknolojisine benzer şekilde, metal aksamlı tesisat boruları da betonarme yapı içinden incelenebilir. Bu nedenle, su kaçağı tespiti artık çocuk oyuncağı haline gelmiştir.

Yenilikçi cihazlarımızı kullanarak evinizde veya işyerinizde bir şantiye alanı oluşturmadan, bahçenizi köstebek yuvasına dönüştürmeden su kaçağı sorununu çözebiliriz. Tüm ticari faaliyetlerinizin aksamasına veya evinizin molozla dolmasına izin vermeden su kaçağı tamirini sağlıyoruz.

Su kaçağını özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiplere dayanan cihazlarla tespit eden uzman ekiplerimiz, onayınızı aldıktan sonra hemen tamir işlemine başlar. İnsan kulağı tarafından duyulamayan, ancak belli bir frekans aralığına sahip olan su sızıntısı, özel sistemlerimiz tarafından algılanabilir. Bu düşük frekanslı sesleri tespit edebilen sistemler sayesinde ekiplerimiz noktasal bir tespit yapabilir. Su kaçağı tespiti işlemi genellikle çok kısa bir sürede tamamlanır.

Su kaçağı sorunuyla hızlı ve hassas bir şekilde başa çıkmak için bize başvurabilirsiniz.

Hızlı ve Hassas Çözümler Oktay Tesisat'ta

Firmamızın profesyonel tesisat çözümleri sayesinde her zaman uygun fiyat seçenekleriyle hizmet alabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize uzun vadeli çözümler sunuyoruz. Armatür montajından su tesisatı döşeme işlerinize kadar tüm tesisat ihtiyaçlarınız için kesintisiz yanıt veriyoruz. Hafta sonu veya tatil günü olması, garantili ve ekonomik tesisatçı hizmetlerimizden faydalanmanızı engellemez. Firmamız haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmet vermektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak, fiyat teklifi istemek veya tesisatla ilgili herhangi bir konuda fikir danışmak için bizi 7/24 arayabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, sorunlarınıza çözüm sunmak için her zaman hazırız.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Eskiden kullanılan ve hala devam eden kırma yöntemiyle su kaçağı bulma işlemi, teknolojinin getirdiği cihazlar sayesinde kırma ihtiyacını ortadan kaldırmıştır. Bu sayede yapılar zarar görmemekte ve konut sahipleri yüksek maliyetlere katlanmaktan kurtulmaktadır. Termal kameralı su kaçağı bulma uygulaması ile en ufak bir kırma işlemi yapmadan arızalar tespit edilebilmektedir.

Termal kamera, su kaçağının bulunmasında kullanılan ve görüntüyü ısıya duyarlı bir şekilde yansıtan bir cihazdır. Bu sayede kırma işlemine gerek kalmadan su kaçağı olan boruların duvar, zemin gibi kapalı alanlardaki konumu belirlenebilir. Özellikle kalorifer tesisatları için termal kamera, sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarının tespitinde en etkili yöntemlerden biridir. Su kaçağı tespitinde teknoloji kullanımı büyük önem taşır ve termal kamera, sıcak suyun geçtiği noktaları renkli bir şekilde göstererek ustalara yardımcı olur. Bu sayede boru güzergahı ve ıslaklık yoğunluğu daha kısa sürede belirlenir ve kaçak tespiti hızlıca yapılır.

Termal kamera, çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bunlar arasında apartman daireleri, müstakil evler, iş yerleri, alışveriş merkezleri, yerden ısıtma sistemi kullanılan yapılar ve sıcak su borusunun geçtiği her bölge yer almaktadır. Firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her işi zamanında ve eksiksiz bir şekilde tamamlar. Termal kamera ile yapılan arıza tespitlerinde tadilat çalışmalarına gerek kalmadan gizli su kaçakları, rutubet alan bölgeler, küf oluşumu ve bina yalıtımı gibi problemler gözlemlenebilir. Bu sayede daha etkili çözümler sunulur ve müşterilerin beklentileri karşılanır.

Termal kamera kullanarak su kaçağı tespiti işlemleri, profesyonel tesisat firmaları tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kırma-dökme işlemlerine gerek kalmadan, yapının herhangi bir noktasında su kaçağı tespit edilebilir ve işlemler yarım saatlik çalışma süresi içinde tamamlanabilir.

Teknolojik gelişmeler sayesinde, su kaçağı tespiti için beklemeye ve zahmete gerek kalmadan işlemler hızlı bir şekilde sonuçlandırılır ve yüksek maliyetler oluşmaz. Termal kamera sistemiyle, borulardaki yıpranmalar ve delinme riski olan bölgeler doğru ve kaliteli bir şekilde tespit edilir. Firmamızı arayarak uygun fiyatlarla su kaçağı tespiti hizmeti alabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Kırmadan cihazla su kaçağı tespiti için Oktay Tesisat'ın sunduğu hizmette son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağı problemiyle karşılaştığınızda internet üzerinden çağırdığınız firmalara dikkat etmelisiniz, çünkü su kaçağı noktasal olarak kırma işlemi gerektirmeden bulunabilir ve sadece 1 veya 2 kalebodur kırılarak tamir edilir. Bu hizmeti veren bir firma ile iletişime geçmek ve imzalı, kaşeli garanti belgesi almak son derece önemlidir. 

Oktay Tesisat olarak yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti belgesi sunmaktayız ve su kaçağı tespiti yapılamazsa ücret talep etmiyoruz. Garantili hizmeti hemen almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma Hizmeti

İstanbul'da su kaçağı tespit hizmeti için uzman kadromuz sizi bekliyor. İstanbul'da kırmadan su kaçağı bulma hizmeti ihtiyacınız için bir telefon uzağınızdayız. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir uzman ekibimizden randevu oluşturabilirsiniz. 30 dakikada su kaçağı tespit edilir ve bulunamadığı takdirde ücret talep edilmez. Tamir işlemi sonrası ise 2 yıl hizmet garantiniz olur. 

İstanbul’un her neresinde olursanız olun tek bir aramayla bize ulaşabilirsiniz. Evinizde anında müdahalede ederek sizi her türlü tesisat probleminden kurtarabiliriz. Evinizde herhangi bir tesisat sorunundan mustaripseniz hemen biziz arayabilirsiniz. Duvarlarınızı kırmadan cihazlar ile su kaçağını tespit edip en iyi hizmeti sağlamaktayız. Hemen şimdi Oktay Tesisat’ı arayıp siz de 30 dakika süren su kaçağı bulma hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar

Frekans Dinleme Kulaklığı: Temiz su borularında su kaçağı tespiti için akustik frekans algılayıcı dinleme cihazı kullanlır. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparak sadece arızanın olduğu yeri kırarak tamir ederiz, böylece gereksiz masraflardan kaçınmış olursunuz.

Pimaş/Boru Görüntüleme Kamerası: Pis su borularının içine gönderilen endoskopik kamera ile kırık, çatlak veya conta sıyırmasından kaynaklanan sızıntıları görüntüleyerek tespit edilir. Aynı zamanda borunun içindeki diğer problemleri belirlemek için de kullanılır.

Termal Kamera: Sıcak su tesisatı ve yerden ısıtma tesisatında su kaçağını belirlemek için termal ısı algılayıcı kameralar kullanılır.

Nem Ölçme Aleti: Duvarlardaki nemlenme veya rutubetin tespiti için nem ölçer kullanılır.

Tesisat Ölçüm Pompası: Temiz su borusundaki kaçakları tespit etmek için kullanılan bir yardımcı ekipmandır.

Uzman Su Kaçağı Bulma Hizmeti: Oktay Tesisat

Su kaçağı tespiti için kullandığımız gelişmiş ekipmanlar bulunur. Firmamız, bu ekipmanların kullanımı konusunda uzman ve sertifikalı tesisatçılar yetiştirmiştir. Size kırma dökme olmadan garantili tespit hizmeti sunuyoruz, çünkü sıradan tesisatçıların aksine bu yöntemle su kaçağını minimum masrafla çözüme kavuşturuyoruz.

Temiz su borularında nokta atışı tespit yaparak sadece arızalı bölgeyi tespit edip tamiratını gerçekleştiriyoruz. Böylece büyük bir soruna dönüşebilecek su kaçağını minimum maliyetle çözüyoruz.

Pis su giderlerinde kameralı sistemle görüntüleme yaparak bölgesel tespit sağlıyoruz. Bu görüntüleme sayesinde pis su borularındaki kırık, çatlak veya conta sıyrıklığı gibi sorunları size gösteriyoruz.

NASIL YAPIYORUZ?

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklık Açma İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Tıkanıklık Açma

SIKÇA SORULAN SORULAR

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı olup olmadığını aşağıdaki kontrolleri sağlayarak anlayabilirsiniz;

  • Alt katımızdaki dairenin tavanında beliren, bazen kötü kokulu akıntı ve koyu renkli kabarıklık,
  • Fayansla kaplı alanlardaki fayanslardan bir ya da birkaçının dökülmesi,
  • Derz boşluklarındaki sararma,
  • Parke gibi ahşap yüzeylerin kabarması,
  • Duvarların kabarması ya da nemlenmesi,
  • Evde rutubet oluşması,
  • Evde su kullanımı yapılmadığı halde sayaçtaki rakamların değişmeye devam etmesi,
  • Su faturanızın anlamsız şekilde artması,
  • Kombideki bar ayarının sürekli olarak düşmesi,

Buradaki yöntemler su kaçağının olup olmadığı konusunda size fikir verecektir ancak su kaçağının tam olarak nerede olduğu konusunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır.

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Gizli su kaçaklarını bulmak konusunda kullanılan gelişmiş cihazlar sayesinde boruların içinde hareket eden ve termal özelliğe sahip kameralar, kimyasal maddelerle yapılan uygulamalar, nem ölçer ve akustik dinleme cihazları ile artık parkeleri kaldırmadan, fayansları ve duvarları kırmak zorunda kalmadan çok kısa süreler içinde tamir etmek mümkündür.

Su Kaçağı Varsa Ne Yapılmalı?

Tespit edilen su kaçağı küçük ölçekli olduğunda hatta çevredeki komşulara rahatsızlık verecek boyuta gelene kadar görmezden gelinebilir. Birçok kişi su kaçağının tamiri sonucunda büyük miktarlarda masraf çıkacağını ve inşaat yüküyle uğraşacağını düşünerek çözüm aramayı erteler. Fakat günümüzde gelişen bölgesel su kaçağı tespiti tespit teknolojileri sayesinde tespit ve tadilat aşaması çok daha zahmetsiz şekilde çözülebilmektedir.

Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumlarda noktasal su kaçağı bulma konusunda deneyimli bir ekiple çalışmak zaman, enerji ve para açısından avantaj sağlayacaktır. Oktay Tesisat ekibi çağrınızı aldıktan sonra 30 dakika içerisinde profesyonel ekip ve ekipmanı ile size ulaşır ve çok kısa süre içerisinde su kaçağı tespitini gerçekleştirir

Pis Su Gideri Neden Tıkanır?

Pis su yani atık su pimaşları, sert cisim, peçete, poşet, temizlik bezleri, rulo peçeteler, atık yağlar, salata taneleri, çay, yemek atıkları, alçı, boya, kum gibi maddeler yüzünden tıkanmaktadır.

adilat yapılırken dikkat edilmesi gereken husus; alçı, çimento, tuğla vb. cisimlerin tuvalete kaçırılmamasıdır.

Atık su pimaşalarında eğim (meyil) olmazsa pimaş hattı belli bir süre içinde dolar ve tıkanıklığa sebep olur.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Teknolojinin de gelişmesi ile robotlu ve kameralı cihazlar ile kırmadan, tadilat yapmadan yerinde müdahaleler ile tıkanıklığı açmak bir faciaya dönüşmeden tıkanıklığı açmak mümkündür.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılması için kombi bağlantıları sökülür ve yıkama ve temizleme işlemi yapacak olan cihazla bağlantısı yapılır.

Bu işlem yapılırken hiçbir petekte sökülmeden tüm petekler teker teker temizlenir. Bu yöntem işlemin daha temiz ve verimli olması için firmamızın uyguladığı bir tekniktir.

İşlem bittikten sonra gerekli testler yapılır ve teslim edilir.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken peteğin kaç yıllık olduğudur. Eğer petek eski ise düşük bir basınçta yıkanması gerekmektedir.

Petek temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kimyasallar ve antifriz kullanılmamasıdır. Kimyasallar petekleri temizlese de kombi ve peteklere bir süreden sonra zarar vermeye başlar. Buda kombinin sağlıklı çalışmasına engel olur. Oktay tesisat olarak ilaçlı yıkamayı tavsiye etmiyor ve işlemlerimizde de kesinlikle uygulamıyoruz.

Kombi Bay Ayarı Neden Önemlidir?

Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilmektedir. Kombi bar ayarı olması gerekenin üzerinde olursa kombi fazla suyu emniyet ventili dediğimiz parça üzerinden dışarı atar, olması gerekenin altında olursa kombi yeteri kadar su almadığı için çalışmaz ve arıza verir. Yüksek su basıncı ise güvenliğinizi açısından tehlike olup düşük basıncında ise ısınma ve musluktan akan sıcak su performansı istenilen düzeyde olmayacaktır.

Kombi Bar Ayarı Nasıl yapılır?

Kombi barını yükseltmek için kombinin altında dolum muslukları bulunmaktadır. Musluğu saat yönünün tersine çevirerek dolum yapılabilir. Kombi dolumu yapılırken bar saati 2.0’ı geçmemelidir

Kombi Bar Ayarı Neden Değişir ve Kaç Olmalıdır?

Komi barı 1.5-2.0 arasında olmalıdır. Şayet kombi çalıştığında normal bir şekilde yükseliyorsa problem yok demektir. Şayet çok yüksek bir yükselme varsa kombide genleşme arızası var demektir.

Eğer kombiye su doldurduğumuzda kombi çalışmıyorsa ve su basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır ya da kombinin Eşenjöründe arıza var demektir. Bu da bar ayarının değişmesine neden olur.

BİZE SORUN

Müşteri Temsilcisi

Oktay Tesisat ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

13:56:11
Görüşmeyi Başlat